Egy nagy munka lezárul – elkészült a plébánia épülete

A Balatoncsicsón zajló több éves közös munka a végéhez közeledik.
Az elmúlt hónapban befejeződött az építkezés, levonultak a kivitelezők és átadták a gyönyörű új épületet.

Párhuzamosan készül az épület használatbavételi engedélye, amely a működéshez elmaradhatatlan, és az áramszolgáltatótól is várjuk a megfelelő kapacitás engedélyezését, amely lehetővé teszi a szabályos működést.

Ha mindezeknek birtokában leszünk, éppen itt az ideje, hogy az épület megnyissa a kapuit a helyi közösség és az odalátogatók előtt. Egy kis ünneplést is tervezünk, amelyre mindenkit örömmel hívunk és várunk. Természetesen jelezzük majd a pontos időpontot.

nivegyhaz2

Ilyenkor, amikor mérföldkőhöz érkezik egy nagy munka, érdemes visszatekinteni, honnan is indultunk.

Emlékeztek még a virtuális épületbejárásra?
Érdemes a fotók után az első kisfilmünket is megnézni a plébánia youtube csatornáján: itt.
Továbbá a közösségi tervezésről szóló filmet, amelyben a résztvevők elmesélik az előkészítés és az új funkciók megtervezésének folyamatát: itt.

Azt is fontos megemlíteni, hogy számos nagylelkű támogatót találtunk, akik hittek a kezdeményezésünkben: a cégük profilja szerint minőségi anyagokkal támogatta a felújítást a Bachl Kft., a Baumit Kft., a Craeton Kft., a Hansgrohe Kft., a Mapei Kft. és a Rheinzink Kft. Ezúton is köszönjük!

Két éve még ilyen volt az épület. (Fotó: Kovács Gábor)

haz-old

Most pedig így néz ki:

haz-new

A teljes cikk elolvasható a blogunkon: Egy nagy munka lezárul – elkészült a plébánia épülete