Közép-ázsiai est a Nivegy Házban 2017. október 21.

2017. október 21-én 18 órakor a balatoncsicsói Nivegy Ház egy közép-ázsiai estnek ad otthont.

Az est első részében

Péczely Lajos beszél és mesél a közép-ázsiai sivatagok és pusztaságok világáról. Megismerhetjük a haldokló Aral-tó történetét, múlandó szépségeit, a kietlen pusztaságok nehezen meglelhető látványosságait és betekintünk a Kara-kum sivatag legbelsejében megbúvó Damla nevű település mindennapjaiba. Mindezt vetített képek segítenek elénk varázsolni.

Damla

Az est második részében

Érzékszerveinkkel ismerkedünk Közép-Ázsia vodkázási szokásaival és megkóstoljuk a híres közép-ázsiai plovot (rizses hús, Péczely Lajos főzi).

Mivel mindez nem Közép-Ázsiában történik, egy kis bor is lesz a terítéken.

Ne habozzon részt venni, szeretettel várjuk!